نام کامل:سهیلا افشار,نام مستعار:شهراد آسانسور.آدرس سایت:www.shahrad-asansor.com.همکاران:Soomar63

مرا بخاطر بسپار

ورود

درب آسانسور

درب ها : درب های آسانسور در مدل های مختلف و رنگ های مختلف وجود دارد.

1_ درب تمام اتوماتیک سانترال:
در این حالت درب کابین و درب طبقه پس ازتوقف کابین بطور خودکار از وسط به طرفین باز می شود این گونه دربها در چاهک های با عرض زیاد قابل استفاده هستند.

2_ درب تمام اتوماتیک تلسکوپی:
درب کابین و طبقه پس از توقف کابین بطور خودکار از یک سمت به سمت دیگر باز میشود.


3_ درب نیمه اتوماتیک تلسکوپی:
در این حالت کابین مجهز به درب اتوماتیک بوده که پس از توقف کابین از یک سمت به سمت دیگر باز شده لیکن درب طبقه بصورت لولائی بوده و بایستی بصورت دستی توسط کاربر باز شود.

4_ درب نیمه اتوماتیک اتوبوسی:
این سیستم برای چاهک های با عرض کم استفاده می گردد که درب کابین بصورت اتوماتیک درون کابین باز شده و درب طبقه بصورت لولائی بوده و توسط کاربر بصورت دستی باز میشود.

5_ درب لولائی:
در این حالت کابین فاقد درب بوده و تنها طبقات دارای درب می باشند و هنگام حرکت کابین دربهای طبقات و دیواره ی بین آنها قابل مشاهده می باشد. این سیستم برای ساختمانهائی که پروانه ساخت قبل از سال 1380 دریافت نموده اند قابل استفاده می باشد.

وزنه تعادل

وزنه تعادل : نوعی وزنه است که برای متعادل کردن وزن کابین از آن استفاده میشود ، با ایجاد تعادل بین کابین و فریم وزنه تعادل میزان قابل توجهی از فشار کابین کاسته شده و همین کار باعث صرفه جویی از انرژی میشود .

تابلو فرمان آسانسور

تابلو فرمان : مجموعه ای تشکیل شده از برد های الکترونیکی ، رله های مغناطیسی و بخش سخت افزار که وظیفه فرمان حرکت و ایست را به موتور میدهد و کنترل بخش های آسانسور را به عهده دارد ،این امر با پردازش اطلاعات در این مجموعه انجام می پذیرد.

جعبه ریوزیون

جعبه ریوزیون:این سیستم مربوط به سرویس کار آسانسور می باشد ، میتواند با استفاده از دکمه های روی سیستم تمامی شستی های داخلی و خارجی را از کار بیاندازد و فقط از روی کابین قابل کنترل باشد .در این صورت آسانسور با سرعت کم حرکت می کند تا تعمیر کار امنیت بیشتری داشته باشد

کفشک آسانسور

کفشک ها : دونوع کفشک راهنما وجود دارد

1کفشک های لغزشی:

این نوع کفشک برای سرعت های کم تا حدود 2 متر بر ثانیه می باشد .این کفشک مقاومت قابل توجهی در حرکت کابین اعمال می نماید . ریل ها باید روغن کاری شود تا مقاومت در مقابل اصطحکاک کم شود و لغزش بهتر گردد .

2کفشک های غلطکی :

در آسانسور هایی که سرعت زیادی دارند استفاده از کفشک های غلطکی الزامیست . با استفاده از این کفشک به علاوه اینکه حرکت کابین به نرمی صورت می گیرد ، صرفه جویی در انرژی نیز باعث صرفه جویی اقتصادی میشود .